Referencie

⚽️ Futbalový reprezentant Slovenska Albert Rusnák je členom Ligy na ochranu slovenských športovcov (LOSS) od jej vzniku v roku 2016.

⚽️ „LOSS pomáha športovcom v oblastiach, v ktorých sa oni až tak dokonale neorientujú. Zmluvy s klubmi niekedy obsahujú viacero bodov, na ktoré sa športovci možno až tak veľmi ani nepozerajú pri jej podpise. Práve toto LOSS za športovca dôkladne skontroluje ,“ vraví 24-násobný reprezentant Slovenska, od januára 2017 hráč amerického tímu Realu Salt Lake.

⚽️ Albert Rusnák vyzdvihol aj fakt, že LOSS tu nie je na to, aby išla proti klubom, nepôsobí konfrontačne. „Spolu všetci v LOSS chceme pomôcť športu na Slovensku,“ zdôraznil 25-ročný futbalista, ktorý sa angažuje pri viacerých aktivitách Ligy na ochranu slovenských športovcov.

⚽️ Albert Rusnák využíva viacero služieb nášho občianskeho združenia. Napríklad právne poradenstvo, ekonomické poradenstvo či profesionálnu pomoc pri vypracovaní daňového priznania. „Predseda LOSS Robert Jano mi pomohol aj v jednom spore o peniaze, vyriešil túto záležitosť za pár týždňov, hoci predtým sa vliekla bez jeho zaangažovania takmer rok.“

🤾‍♂️ Najlepší hádzanár Slovenska 🇸🇰 a dlhoročná reprezentačná opora Lubomir Duris je členom LOSS od roku 2016. „Prestupoval som do zahraničia, zmluvu som podpisoval s dobrým pocitom aj preto, lebo mi ju ľudia z LOSS skontrolovali,” povedal 32-ročný odchovanec považskobystrickej hádzanej, ktorý práve v roku 2016 zamieril z Hlohovca do maďarského 🇭🇺 Gyöngyösu.

🤾‍♂️ Naše združenie mu pomohlo aj uspieť v súdnom spore s bývalým klubom. „So zástupcami LOSS som do dnešného dňa v pravidelnom kontakte. Vždy, keď niečo potrebujem, viem, na koho sa mám obrátiť. Členstvo v Lige na ochranu slovenských športovcov odporúčam každému športovcovi.”

⚽️ Dvadsaťdeväťročný futbalista FC Košice Kamil Karaš si pochvaľuje, že Liga na ochranu slovenských športovcov (LOSS) zabezpečuje športovcom riešenia ich problémov a komfort v oblastiach, v ktorých nie sú úplne doma.

⚽️ „Starostlivosť po stránke právnej či zdravotnej je naozaj za symbolickú cenu. V prípade zranenia je však zabezpečenie promptnej odbornej starostlivosti i následnej rehabilitácie na nezaplatenie.“

⚽️ Rodák zo Starej Ľubovne pôsobil počas svojej kariéry vo viacerých košických kluboch – MFK, VSS, Lokomotíve, v súčasnosti hráva za FC. Najvyššiu slovenskú súťaž si zahral okrem Košíc aj za Podbrezovú a Zlaté Moravce, v sezóne 2013/2014 bol v kádri Olomouca.

⚽️ „S predsedom LOSS Robom Janom sa poznáme už dlho a aj on bol pre mňa impulzom, aby som začal so štúdiom práva. Myšlienka LOSS sa mi veľmi páči, možno raz budem pomáhať športovcom ako člen pracovného tímu Roba Jana v Lige na ochranu slovenských športovcov,“ dodal Kamil Karaš, ktorý je od školského roka 2018/2019 študentom Právnickej fakulty v Košiciach.

⚽️ Futbalista Cracovie Krakov Milan Dimun sa netajil tým, že do LOSS vstúpil najmä na základe kamarátskeho vzťahu s predsedom nášho občianskeho združenia Robert Jano.

⚽️ „Na začiatku som ani nepredpokadal, že Liga na ochranu slovenských športovcov mi bude pomáhať v toľkých oblastiach. Takže aj touto cestou sa chcem ľuďom v LOSS-ke poďakovať a držím im prsty v ďalšom napredovaní,” vraví 23-ročný odchovanec košického futbalu a bývalý člen 🇸🇰 slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

⚽️ Defenzívny stredopoliar Milan Dimun prestúpil do Cracovie v lete 2016 a s 🇵🇱 poľským klubom má platnú zmluvu do leta 2022. Mimochodom, Milan sa môže pochváliť aj vysokoškolským diplomom, na Technická univerzita v Košiciach dokončil inžinierske štúdium v odbore informatika. Klobúk dole! 👌

🤾‍♂️ Hádzanár Považskej Bystrice Liubomyr Ivanytsia z pohľadu legionára pôsobiaceho na Slovensku vyzdvihol pomoc LOSS pre športovcov-cudzincov.

🤾‍♂️ „Po príchode do novej krajiny som sa, logicky, v mnohých zákonoch či úradných a zmluvných veciach nevyznal. Všetko za mňa k mojej maximálnej spokojnosti vyriešila Liga na ochranu slovenských športovcov,” poznamenal 29-ročný ukrajinský 🇺🇦 rodák.

🤾‍♂️ Potvrdil to príkladom zo života, keď aj počas dlhodobého výpadku pre zranenie predného skríženého väzu poberal od svojho klubu plný plat. O niečom takom napríklad hokejisti v slovenskej extralige môžu len márne snívať…

🤾‍♂️ „Mal som dobre postavenú zmluvu a to je veľmi dôležité. Čo je na papieri, to platí. Som veľmi spokojný so všetkými poskytnutými službami zo strany LOSS, jej ľuďom patrí za to moje VEĽKÉ ĎAKUJEM,“ vyjadril sa pravý krídelník Liubomyr Ivanytsia, ktorý na Slovensku pôsobil najprv v Topoľčanoch, od leta 2018 je hráčom Považskej Bystrice, získal občianstvo našej krajiny a stal sa aj členom širšieho kádra slovenskej 🇸🇰 reprezentácie.

⚽️ Kapitán futbalistov Trebišova a Realitný maklér Ľubomír Korijkovvyjadril smerom k Lige na ochranu slovenských športovcov nesmiernu vďaku za jej prístup a odbornú právnu pomoc.

⚽️ „LOSS ma najprv zastupovala pri vymáhani odmeny od bývalého klubu, dopadlo to nad moje očakávanie,“ rozhovoril sa 27-ročný bývalý hráč Michaloviec, Bardejova a najmä košických klubov MFK, VSS a Lokomotíva, ktorý okúsil aj nižšiu nemeckú súťaž v tíme AK Berlín.

⚽️ V roku 2017 utrpel Ľubomír Korijkov vážne zranenie kolena. „Celý proces liečby, od zabezpečenia skvelého operatéra v Nemocnica Košice – Šaca, 1. súkromná nemocnica, cez rekonvalescenciu a pomoc pri rehabilitácii až po úspešný návrat na trávniky mi zmanažoval predseda LOSS Róbert Jano, za čo mu aj touto cestou veľmi pekne ďakujem,“ dodal Ľubomír Korijkov.

⚽️ Dvadsaťšesťročného futbalistu FC Košice – oficiálna stránka Františka Pavúka viaže k predsedovi Ligy na ochranu slovenských športovcov Róbertovi Janovi dlhoročné priateľstvo.

⚽️ „Poznáme sa od detstva, od siedmich rokov sme to v Košiciach spolu ťahali v mládežníckych kategóriách. Roba Jana som chcel podporiť pri zrode myšlienky o založení Ligy na ochranu slovenských športovcov,“ tvrdí František Pavúk, ktorý počas svojej futbalovej kariéry zostal verný jedine Košiciam, okrem dresu FC predtým hájil farby MFK a Lokomotívy.

⚽️ Služby a know-how LOSS využil František Pavúk už viackrát: „V právnej oblasti to bolo precízne posúdenie každej zmluvy, ktorú som šiel podpísať. Čo chcem špeciálne vyzdvihnúť a oceniť, to je komplexná pomoc v situácii, keď je na tom športovec najhoršie, teda keď sa zraní.“

⚽️ Dvadsaťsedemročný futbalista a vyštudovaný psychológ Mojmír Trebuňák je členom Ligy na ochranu slovenských športovcov od jej vzniku.

⚽️ „LOSS mi pomohla pri úprave mojej profesionálnej zmluvy s ligovým mužstvom, aby v nej bolo všetko tak ako má byť. Ligu na ochranu slovenských športovcov odporúčam všetkým športovcom, ktorí nechcú na všetko myslieť sami,“ vraví bývalý hráč košických tímov MFK, VSS a FC, ktorý si v najvyššej slovenskej súťaži zahral v drese Prešova a v súčasnosti pôsobí v tíme zo štvrtej ligy Slávia TU Košice.

⚽️ Prioritou v pracovnom živote Mojmíra Trebuňáka je psychológia. Stal sa aj členom Slovenskej asociácie športovej psychológie, združenia odborníkov a záujemcov o oblasť športovej psychológie.

⚽️ Róbert Cicman toho vo futbale preskákal dosť. Hrával za Košice, Slaviu, Nitru, Nowy Sacz, Hanisku, Lokomotívu, v súčasnosti pôsobí v Trebišove.

⚽️ „Keď zástupcovia LOSS podnikli potrebné právne kroky voči klubu, ktorý meškal s platbami, jeho zástupcovia si obratom splnili všetky povinnosti a ja som sa mohol ďalej plne koncentrovať na svoje výkony,“ zdôrazňuje 35-ročný defenzívny univerzál, ktorý v roku 2009 strelil víťazný gól futbalistov Košíc vo finále 🇸🇰 Slovenského pohára.

⚽️ Róbert Cicman vyzdvihol ešte jeden z dôležitých rozmerov činnosti Ligy na ochranu slovenských športovcov: „LOSS sa neustále posúva vpred a je nápomocná aj v oblasti poradenstva v takzvanom ‘živote po športovom živote’, na čo by nemal zabúdať žiaden športovec.“

🤾‍♂️ Sme radi, že skúsený 33-ročný hádzanársky brankár a 106-násobný slovenský reprezentant Teodor Paul hovorí o našej organizácii jedine v superlatívoch 👌😀.

🤾‍♂️ „LOSS pomáha športovcom v mnohých oblastiach. Športovci sa môžu spoľahnúť napríklad pri podpisoch nových zmlúv, vždy je lepšie, ak si kontrakt prečíta niekto kvalifikovaný a danému športovcovi poradí,“ vraví opora 🇫🇷 francúzskeho tímu USAM Nimes Gard.

🤾‍♂️ „Našťastie, ešte som sa nedostal do situácie, že som musel od klubu vymáhať nezaplatené výplaty, ale poznám športovcov, u ktorých takýto problém nastal a LOSS ich s obrovským profesionálnym prístupom zastupovala a pomohla. Určite odporúčam každému, kto ešte nie je rozhodnutý, pridať sa do tejto organizácie,“ odkazuje športovcom náš člen Teodor Paul