Barbora Wrzesiński

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Barbora Bálintová sa narodila 15.12.1994 v Košiciach, kde po vzore staršej sestry Katky ako päťročná začala s basketbalom. Počas svojej mládežníckej kariéry získala v rôznych kategóriách niekoľko titulov majsteriek Slovenska.

Medzi svoje úspechy radí vystúpenia v drese Slovenska na ME v kategórii do 16 rokov a do 18 rokov, pričom na oboch veľkých podujatiach sa zúčastnila dvakrát a ME do 20 rokov dokonca štyrikrát.

Ako študentka Športového gymnázia sa zúčastnila na dvoch MS stredných škôl v Turecku a Číne.

V seniorskej kategórii pôsobila šesť sezón (štyri sezóny v Eurolige a dve sezóny vo Fiba pohári) v Good Angels Košice, s ktorými sa jej podarilo vybojovať vynikajúce 4. miesto na turnaji Final-four Euroligy v roku 2013!!!

 

Dvakrát sa stala víťazkou Stredoeurópskej ligy, takisto sa dvakrát stala víťazkou Východoeurópskej liggy, je 5- násobná víťazka Slovenského poháru a bola i pri zisku šiestich titulov Majsteriek Slovenska.

So slovenskou reprezentáciou žien sa kvalifikovala na ME v Maďarsku 2015, kde sa podieľala na 9. mieste a na ME v Českej republike 2017, kde obsadili slovenky 8. miesto. V roku 2016 bola vyhlásená v kategórií Top 10 v Športovej osobností Košíc (ŠOK). Bálintová bola vyhlásená za najlepšiu basketbalistku Slovenska za posledné dva roky

Po úspešnom pôsobení v košickom drese prestúpila do poľského tímu Arka Gdyňa kde bude pôsobiť tretiu sezónu v rade. V prvej zahraničnej sezóne obsadil jej klub 3. miesto v poľskej lige.

Sezóna 2019/2020 bola pre Arku Gdyňa veľmi úspešná, kde na začiatku sezóny postúpili cez kvalifikáciu do Euroligy, vyhrali Poľský pohár aj Poľskú ligu. Bálintová bola vyhlásená ako členka All stars a MVP Poľského poháru. Za rok 2019 bola vyhlásená za najlepšiu športovkyňu mesta Gdyňa.

Po Športovom gymnáziu v Košiciach ukončila bakalárske štúdium na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach.