Katka Hoferica

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Katka Hoferica, rodená Bálintová sa narodila 5.9.1990 v Košiciach do športovej rodiny. Rodičia ju odmalička viedli k športu cez gymnastiku, krasokorčuľovanie až ostala pri basketbale. Od 7 rokov hrávala basketbal v tíme CBK Cassovia Košice. V rôznych mládežníckych kategóriách získala mnoho majstrovských titulov aj individuálnych ocenení. Aj vďaka týmto úspechom sa dostala do Centra olympijských nádejí a následne do slovenskej reprezentácie, s ktorou sa predstavila na Majstrovstvách Európy U16 aj U18.

Slovenskú extraligu si zahrala už ako 17-ročná v tíme Cassovia Košice.  Ako 18-ročná sa stala hráčkou majstrovského tímu Good Angels Košice (v tom čase pod názvom Maxima Broker Košice) s ktorým vyhrala majstrovský titul aj Slovenský pohár.

Koncom roka 2019 musela zo zdravotných dôvodov basketbalovú kariéru ukončiť. Rýchlo však presedlala do pracovného života a okúsila si prácu v SPP, či na Krajskom úrade životného prostredia. Okúsila aj vysokoškolský život na Technickej univerzite, no v roku 2012 sa jej znovu naskytla šanca zahrať si basketbal do nižšej francúzskej ligy a keďže bola zdravotne v poriadku,neváhala. Vo Francúzsku hrávala dve sezóny a potom sa vrátila do rodných Košíc. V roku 2015 sa vydala za vodnopólistu Tomáša Hofericu a v roku 2017 sa im narodila dcéra Tamia.

Pracovné skúsenosti zbierala 4 roky vo firme T-Systems  Slovakia, kde mala možnosť byť spoluautorkou projektu pre detí Dream IT v spolupráci s Teach for Slovakia. Spolu so svojim manželom Tomášom sú súčastou Change for Slovakia a aktívni podporovatelia Teach for Slovakia. Počas týchto rôznych žiotných skúseností zistila, že práve práca s ľudmi, schopnosť pomôcť im po mentálnej stránke a inšpirovať je pre ňu vysnená práca.

V roku 2018 úspešne absolovala medzinárodnú certifikáciu, štátnu skúšku a stala profesionálnym koučom.Od roku 2019 je aj členkou Slovenskej asociácie koučov a venuje sa hlavne Life a Sport Coachingu, pod názvom Hofi Coaching.