Krst jedinečnej knihy o členoch Klubu ligových kanonierov (KLK)

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

V rusovskom Mufuza Pube sa vo štvrtok večer krstila jedinečná kniha z dielne Klubu ligových kanonierov.„Chceli sme ponúknuť mladším a mladým knižku, ktorá pre nich objaví, ozrejmí aj naučí a tým starším a životom ostrieľanejším pripomenie obdobie, kedy „im patril svet alebo to aspoň chceli a snívali,“ prihovoril sa riaditeľ Klubu ligových kanonierov a podpredseda LOSS Tomáš Medveď publiku pri krste výnimočnej knihy, sám strelecký stovkár a teda právoplatný člen KLK.

Krstným otcom knihy sa stal Ladislav Petráš, žijúca legenda česko – slovenskej futbalovej histórie. Krstilo sa pušným prachom.

Ako sa zrodila myšlienka na napísanie tejto knihy a čo jej cieľom?

„Český klub kanonierov vydal doposiaľ už dve podobné publikácie , takže našou publikáciou sme chceli začať písať svoju historickú mapu . Len pred niekoľkými rokmi sa takpovediac znovuzrodil klub slovenských kanonierov a bol to taký náš sen napísat knihu o čisto našich stogólových bombardéroch spod Tatier . Ten sen sa stal práve skutočnosťou, čo ma nesmierne teší. Cieľom knihy je oslovenie širokého spektra čítateľov, edukácia mladej generácie a pre staršiu generáciu oživenie spomienok na velikánov ligových trávnikov” povedal Tomáš Medveď.

Knihu, ktorej obsahom sú originálne texty, mnoho doposiaľ nezverejnených fotografií zo súkromných archívov, zaujímavé fakty o tridsiatich piatich ligových kanonierov si záujemcovia môžu zakúpiť  v ktoromkoľvek kníhkupectve.