Lukáš Mihálik chcel skončiť s profesionálnym futbalom, v Maďarsku však dostal nový impulz

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Dvadsaťtriročný futbalista a člen Ligy na ochranu slovenských športovcov Lukáš Mihálik v letnom období prestúpil do maďarského prvoligového klubu z Kisvárdy.

„V lete som bol na skúške v Michalovciach, ale následne sme sa nedohodli na zmluve. Mal som možnosť zostať aj v Trebišove, kde som pôsobil v uplynulej sezóne, ale uvažoval som aj nad tým, že zabalím profesionálny futbal. Nakoniec prišla možnosť ukázať sa v Kisvárde, ktorá pôsobí v najvyššej maďarskej súťaži. Nad tým som ani na sekundu neváhal,“ rozhovoril sa piešťanský rodák, ktorý v drese Spartaka Trnava odohral vo Fortuna lige 32 zápasov a v predchádzajúcich dvoch ročníkoch bol na hosťovaní v druholigových kluboch, Lokomotíve Košice a Slavoji Trebišov.

Skúška v maďarskom klube dopadla úspešne. „S Kisvárdou som podpísal dvojročnú zmluvu s ročnou opciou. Všetko sa to udialo za pomoci Ligy na ochranu slovenských športovcov a jej predsedu Roba Jana, môjho bývalého spoluhráča z košickej Lokomotívy a Trebišova. Pomohol mi s finalizáciou zmluvy, jej jednotlivými bodmi a podmienkami. Poďakovať sa chcem Mirovi Tóthovi, ktorý celý prestup osobne sprostredkoval.“

Lukáš Mihálik je momentálne členom rezervného tímu maďarského klubu. „Je to pre mňa výborná príležitosť, veď neraz absolvujem tréningy s áčkom. Mojím prvoradým cieľom je odohrať čo najlepšie zápasy v drese rezervného tímu, ktorý účinkuje v tretej lige, vďaka čomu by som sa chcel postupne prepracovať do užšieho kádra prvoligového A-mužstva,“ zaželal si ofenzívny stredopoliar.

Chuť do futbalovej práce mu dodali aj podmienky a zázemie klubu. „V Kisvárde je všetko na výbornej úrovni, na Slovensku som to videl jedine v Dunajskej Strede. Náš hlavný štadión je síce maličký s kapacitou pre približne tritisíc fanúšikov, v areáli je však ďalších šesť ihrísk vrátane umelej trávy a dvoch multifunkčnych ihrísk pre mladšie kategórie, ďalej posilňovňa a miestnosť pre fyzioterapeutov, ktorí pracujú s viacerými modernými prístrojmi a pomôckami, aké som na Slovensku nevidel.“