Martin Potisk hráčom HE-DO B.Braun Gyöngyös do leta 2026.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Zdroj foto: SZH

V roku 2022 vymenil ThSV Eisenach hrajúci 2. nemeckú Bundesligu za najvyššiu maďarskú súťaž. V klube nahradil dlhoročnú oporu a miláčika tamojších tribún Ľubomíra Ďuriša, ktorý sa po rokoch strávených v Maďarsku rozhodol pre návrat domov. Čoskoro 25 ročný hádzanár nadviazal a na úspešné pôsobenie svojho predchodcu a kolegu z reprezentácie a stal sa ťahúňom a mozgom hry Gyöngyösu. Odchovanec modrianskej hádzanej a člen LOSS Martin Potisk sa dohodol na predĺžení zmluvy s klubom HE-DO B.Braun Gyöngyös do 30.06.2026.

 

 

Martin, ako hodnotíš svoje doterajšie pôsobenie v maďarskej najvyššej súťaži a úroveň tamojšej ligy?

„Môžem ho označiť za úspešné. Dostal som od toho to, čo som očakával – väčšie herné vyťaženie a väčšiu rolu v tíme v porovnaní s predchádzajúcim pôsobením v Nemecku. Myslím si, že obe strany boli spokojné a preto aj prišlo k predĺženiu našej spolupráce. Maďarská liga je podľa môjho názoru veľmi silná. Keď si človek pozrie tabuľku od piateho miesta až po predposledné je tam rozdiel nejakých 6-7 bodov, čo vôbec nie nejaké markantné. Samozrejme, Veszprém a Szeged sú tabuľkovo aj kvalitatívne „odstrelení“ ale inak sa dá s každým tímom v lige odohrať kvalitný a vyrovnaný zápas.“

Zdroj foto: TASR/ Františšek Iván

Si spokojný s dĺžkou a podmienkami kontraktu?

„Som spokojný s dĺžkou a podmienkami kontraktu. Myslím, že keď sme si spolu so zástupcami klubu sadli tak to bolo veľmi rýchlo dohodnuté. Bol to taký 15-20 minútový rozhovor, pri ktorom sme sa dohodli na podmienkach. Tak, ako som uviedol v odpovedi na prvú otázku, myslím si, že prevláda obojstranná spokojnosť.”

Aké budú ciele klubu v nasledujúcich dvoch sezónach?

„To sa mi hodnotí ťažko. Najprv musíme dohrať aktuálnu sezónu, ktorá bude ešte veľmi náročná už len preto, že sa nám v poslednom kole zranili obaja ľaváci. Lepíme to s pravákmi a to je vždy náročné hrať bez ľaváka, napriek tomu si myslím, že najmä doma nejaké body pozbierame. Čo sa týka ďalších dvoch rokov, dúfam a verím, že by sme mohli atakovať 6. priečku. Minulý rok nám toto umiestnenie uniklo o jediný bod a ak by sme výsledkovo zvládli posledný domáci zápas tak by sme skončili na 6. mieste. To by mohol byť náš cieľ.”

Ako vidíš v budúcnosti reprezentačné družstvo mužov a Tvoje pôsobenie v ňom?

„Samozrejme, po posledných zápasoch sa mi situácia okolo reprezentácie hodnotí ťažko. Myslím si, že nám to ukázalo na čom sme. 6-7 výborných hráčov v repre skončilo. Nemáme dostatočnú kvalitu a šírku mládežníckej základne, aby sme to hneď vedeli doplniť. Kvalita a skúsenosť, ktorá s nimi odišla v posledných rokoch nám chýba.”