Michal Konečný sa stal hráčom popredného maďarského klubu Grundfos Tatabánya KC.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Hádzanársky brankár a člen LOSS Michal Martin Konečný sa po dvoch sezónach v Šali presúva do Maďarska, kde si zahrá za popredný prvoligový klub Grundfos Tatabánya KC. V rozhovore pre náš web prezradil, ako sa zrodil jeho prestup.

 

 

Mal si aj iné ponuky zo Slovenska alebo zo zahraničia?

Pravdupovediac, najskôr sme v spolupráci s agentúrou MED-SPORT riešili iný maďarský klub. To však padlo, no ešte v ten istý deň sa ozvala práve Tatabánya. Najskôr som tomu vôbec neveril, takže som nad tým ani nejako extra nepremýšľal. Situácia sa ale vyvinula tak, že sme boli pozvaní do Maďarska na obed, kde sme sa dohodli na podmienkach zmluvy. Na Slovensku som mal možnosť pokračovať v Šali, no prednosť dostala ponuka, ktorá sa neodmieta.

 

Ako dlho by si mal podľa zmluvy zotrvať v Tatabányi?

Dohodli sme sa na jeden rok, ale dúfam, že svojimi výkonmi si vybojujem predĺženie tohto kontraktu zmluvy.

 

Aké si mal pocity pri rokovaní priamo na mieste? 

Ráno cestou do Maďarska som bol dosť nervózny.  Zavolal som mamine, ktorá o ničom netušila, takže bola celkom prekvapená, ale práve ona ma dosť upokojila. Priamo na mieste už všetok stres opadol, mal som veľmi dobrý pocit. Bolo to slušné a férové rokovanie, jazykovú bariéru vyriešil Róbert Jano starší, ktorý hovorí výborne po maďarsky a všetko mi tlmočil.

 

Aký dojem na teba urobili klub i mesto?

Len ten najlepší. Začalo sa to už správaním zástupcov klubu pri obede, opýtali sa ma, či už som niekedy v Tatabányi hral, či som videl ich halu. Keď som povedal, že nie, tak naša prvá cesta z obeda viedla práve do haly. Tá bola síce trošku menšia ako som čakal, ale predpokladám, že počas zápasov v nej bude vládnuť búrlivá atmosféra. Následne mi funkcionári ukázali byt, v ktorom budem bývať. Mesto som veľmi nevnímal, plne som sa sústredil na sledovanie auta predo mnou, aby som sa náhodou nestratil. Aj keď sme stretli len pár ľudí, všetci boli príjemní. Takže z môjho krátkeho výletu som odchádzal s úžasným pocitom.

 

V klube budeš jediným Slovákom. Vieš už niečo po maďarsky?

Zatiaľ viem maximálne pozdraviť a predstaviť sa. Vďaka LOSS som si však výhodne dohodol online kurz maďarčiny, s ktorým začínam hneď v utorok. Pevne verím, že to pôjde lepšie ako s mojou francúzštinou na strednej škole 🙂.