ŠPORTOVCI PRE TEA WINNICKÉHO

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Charitatívny futbalový zápas a autogramiáda športových osobností

 

V sobotu 18. júla o 16. hodine sa v obci Sokoľ pri Košiciach uskutoční charitatívny futbalový zápas športových osobností, dražba dresov a autogramiáda pre dvojročného Tea Winnického.

 

 

 

Chlapček sa narodil s vadou nožičiek a na operačný zákrok, vďaka ktorému by mohol chodiť, potrebujú jeho rodičia vyzbierať do konca augusta ešte 60-tisíc eur z celkovej sumy 365-tisíc eur.

 

Na podujatí „ŠPORTOVCI PRE TEA WINNICKÉHO“ sa popri viacerých známych futbalistoch a bývalých reprezentantoch Slovenska predstavia aj špičkoví slovenskí športovci, ktorých poznajú fanúšikovia z basketbalových, hádzanárskych a volejbalových paluboviek či z vodnopólových bazénov.

 

Organizátorom podujatia je občianske združenie Liga na ochranu slovenských športovcov (LOSS), ktoré od roku 2016 poskytuje komplexný servis pre športovcov – právne, ekonomické a daňové poradenstvo či sprostredkovanie zdravotnej starostlivosti. LOSS sa vo februári 2020 stala pridruženým členom Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

 

Vyzývateľom futbalového výberu LOSS budú hráči domáceho tímu TJ Sokoľ, účastníka 5. ligy. V tíme LOSS sa predstavia aj bývalí futbaloví reprezentanti Slovenska Róbert Semeník, Jozef Kožlej, Marián Kelemen, Tomáš Medveď, najlepší hádzanári Slovenska v ostatných dvoch rokoch Marián Žernovič a Ľubomír Ďuriš, ďalej Tomáš Hoferica Lukáš Seman, v ktorých kariérnej vizitke svieti triumf v ankete o najlepšieho vodného pólistu Slovenska.

 

Veľkým osviežením budú futbalové výkony najlepšej basketbalistky Slovenska Barbory Bálintovej a najlepšej volejbalistky našej krajiny Márie Kostelanskej. Športové hviezdy na ihrisku podporia aj predseda LOSS Róbert Jano mladší, dlhoročná stálica medzi športovými manažérmi Daniel Jendrichovský, futbalisti Róbert Cicman, Mojmír Trebuňák a Pavol Jurčo či hádzanár Michal Martin Konečný.

 

Výťažok z celej akcie poputuje na pomoc Teovi Winnickému, ktorý sa narodil s vadou nožičiek, keďže nemá vyvinuté píšťalové kosti. „Páni doktori odporučili mojim rodičom, aby mi nožičky amputovali, ale ja chcem chodiť. Chcem si nájsť super kamarátov a chodiť s nimi na futbal. Maminka s tatinom preto pátrali a pátrali, až našli v USA úžasného pána doktora, ktorý nám dal nádej, že sa to dá spraviť. Veľmi sa z toho teším. Potrebujeme vyzbierať 365 000 eur. Všetci traja veríme, že sa nájde veľa dobrých a úžasných ľudí, ktorí nám pomôžu,” vravia v mene 2-ročného bojovníka Tea jeho rodičia. Spomenutú sumu je potrebné vyzbierať do konca augusta tohto roka, chýba ešte 60-tisíc eur.

 

„Už dlhšie sme sa v Lige na ochranu slovenských športovcov zamýšľali nad projektom, vďaka ktorému by sme mohli niekomu pomôcť. Medzi našimi členmi je množstvo známych športových osobností, chceli sme využiť ich mená a vplyv na širokú športovú verejnosť pri podpore charitatívnej myšlienky. Podarilo sa nám dostať známych športovcov na jedno miesto, kde spolu pobavíme obecenstvo počas exhibičného futbalového zápasu a zároveň podporíme malého chlapčeka Tea pri jeho túžbe mať plnohodnotný život. Vinou koronakrízy sme dlho nevedeli, či vôbec budeme môct takúto akciu zorganizovať. Napriek časovej tiesni sme sa rozhodli, že do toho pôjdeme – hoci s malou dušičkou, ale s veľkým srdcom. Chcem sa poďakovať všetkým partnerom a dobrým ľudom, ktorí nám podali pomocnú ruku pri prípravách tohto podujatia,“ povedal hlavný organizátor Róbert Jano mladší, predseda Ligy na ochranu slovenských športovcov.

 

Na jeho slová nadviazala najlepšia basketbalistka Slovenska za rok 2018 a 2019 a opora našej basketbalovej reprezentácie Barbora Bálintová, ktorá stála pri vzniku občianskeho združenia Liga na ochranu slovenských športovcov a je jeho tajomníčkou. „Ked u nás v LOSS vznikala myšlienka charitatívneho zápasu na pomoc Teovi, ani na chvíľu som neváhala a išla som do toho. Ľudia by si mali pomáhať a som rada, že my športovci sa vieme takýmto spôsobom spojiť pre dobrú vec. Verím, že aj týmto charitatívnym futbalovým zápasom pomôžeme malému Teovi a jeho rodičom, aby mohol absolvovať náročnú operáciu i liečbu a splnil si sen, že raz bude chodiť,“ povedala 25-ročná Barbora Bálintová, opora euroligového tímu z poľskej Gdyne a bývalá hráčka Good Angels Košice.

 

Samotný zápas sa začne o 17. hodine, po jeho skončení bude od 18.30 nasledovať autogramiáda. Hráči nastúpia v špeciálnych dresoch, ktoré budú vydražené a aj peniaze z dražby poputujú na konto malého Tea. Vedenie LOSS zriadilo transparentný účet s názvom „Športovci pre Tea“ na podporu zbierky na operačný zákrok pre Tea Winnického, ktorý môže zmeniť jeho život.

Číslo transparentného účtu: SK83 0900 0000 0051 7142 5663.

Pomôžme spolu bojovníkovi Teovi, aby mohol chodiť!

 

Viac informácií o Teovi: www.teowinnicki.sk

Viac informácií o organizátorovi: www.loss.sk