Mária Žernovič : “Nerozmýšľame nad tým, že sme favoritky.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Majka, tento rok si do svojej medailovej zbierky z Maďarska pridala bronz. Aká bola sezóna?
Ťažká, počas celej sezóny sme bojovali s vírusom, ktorý najskôr zasiahol polku tímu v novembri a neskôr v polovici februára ochoreli 3 dievčatá vrátane mňa. A tiež sme tento rok mali viac zranení, ja som mala malú zlomeninu v palci na ruke, a po Vianociach prišli 2 nové hráčky, k tomu veľa testovania a zápasy bez divákov. Takže raz sme boli hore a raz dole, práve preto bronz mal pre nás príchuť zlata.
Klub už oznámil, že ostávaš aj naďalej v Budapešti, avšak budeš mať nového trénera – Gréka Giannisa Athanasopoulusa, ktorý je trénerom českého nároďaku a trénersky vyrastal v nemeckom veľkoklube  Allianz MTV Stuttgart. V klube si zažila pri kormidle Maďara aj Poliaka, čo čakáš od Gréka? 
Ako zvyčajne s novým trénerom príde aj nová energia a motivácia. Som veľmi zvedavá na iný pohľad na volejbal, určite prinesie nielen klubu, ale najmä hráčkam veľa volejbalových rád a skúsenosti.
Ty pôsobíš v maďarskej lige od čias, kedy ešte nebola nič moc a postupne sleduješ ako rastie, ako do ligy pribúdajú legionárky, ako sa zlepšuje zázemie aj kvalita. Ako je možné, že Maďarsko sa za pár rokov dostalo na takú úroveň ligy?
Štát veľmi podporuje šport v Maďarsku, tým kluby majú možnosť poskytnúť hráčkam dobré podmienky na trénovanie, ale aj regeneráciu a prilákať aj záhraničné hráčky či trénerov.
Si členkou Ligy na ochranu slovenských športovcov, ako si sa o LOSSke dozvedela? 
Prostredníctvom manžela, ktorý využíva ich služby.
Máš už nejaké zážitky s touto organizáciou?
Áno. Minuly rok LOSS-ka organizovala charitatívne podujatie, pre chlapčeka na operáciu nožičiek, kde sme hrali futbal a neskôr si fanúšikovia mohli zakúpiť dres a prispieť mu. Zatiaľ som ešte nevyužila žiadnu zľava, ale v budúcnosti plánujem.
Nie je tajomstvom, že ste s manželom obaja profi športovci, obaja máte ocenenie za nejlešpšieho športovca roka, on v hádzanej, ty vo volejbale. Aké to je, zosúladiť si kariéry? 
Tým že bývame spolu v jednom meste, nie je to také ťažké, aj keď sa nám tréningy prekrývajú a väčšinou nemáme ani na rovnako voľné víkendy či dni, rešpektujeme ako to je, podporujeme sa a vždy sa snažíme nájsť si čas pre seba.
V najbližších dňoch ťa s reprezentáciou čaká kvalifikácia na ME. Cestujete do Podgorice a potom hráte doma. Ako ste naladené psychicky, predsalen ste papierovým favoritom, v rebríčku ste ďaleko pred súperkami.
Nerozmýšľame nad tým, že sme favoritky, v každom zápase sa budeme sústrediť hlavne na našu hru, a urobíme všetko preto aby sme vyhrali a postúpili.
Zdroj: SVF.sk
Máte za sebou prípravu a taktiež prišlo k omladeniu tímu, hlavne na bloku a na poste druhej nahrávačky. Na treningu je určite vidieť, kde máme slabiny, na čo si teda budete musieť dávať obzvlášť pozor?
To je pravda, ale väčšina družstva sú skúsenejšie hráčky, ktoré im poradia a pomôžu, keď treba. Každé družstvo ma nejaké slabiny, a my sa ich budeme ako tím snažiť vykompenzovať.
Maji, si jedinou vydatou ženou v našej reprezentácii. Chodia si k tebe baby po rady vo vzťahových veciach? 🙂  
To nie. Každý vzťah je iný, len tí dvaja si musia nájsť spôsob a  cestu k sebe.